גלריות

במסגרת פסטיבל מוסררה מיקס, המתקיים זו השנה ה-18, יציגו גלריות מוסררה שלוש תערוכות מסביב לגרעין הרעיוני של הפסטיבל: תפנית נשימה. שלוש הגלריות ישמשו כנקודות אחיזה אוטונומיות בתוך המערך הכולל של הפסטיבל, אשר יתקיים במרחבים הציבוריים והפרטיים ברחבי שכונת מוסררה ובחללי בית ספר מוסררה.
אוצרות התערוכות בגלריות: איילת השחר כהן, ורה קורמן ו-ואנינה סרצ'ינו (איטליה)

הגלריה החדשה - Fragmented Vision
אוצרת: ואנינה סרצ'ינו            
משתתפים: אלנה מאזי ושרה טירלי, סאבריו קנאוני, ליאור גל
התערוכה מבקשת לחשוף את האופי הפרגמנטרי של התפיסה האנושית דרך עבודות שמעמתות אותנו עם גבולות המבט שלנו, ובמיוחד עם יחסיותה של האוריינטציה המרחבית לנוכח כוח הכבידה. התערוכה מעלה שאלות לגבי האופן שבו אנו מבינים את סביבתנו ומתרחקת מן ההשקפה הרווחת בעולם אשר נתון לשליטת כוח הכבידה, על מנת לחפש דרכי ראייה חדשות.

גלריה דרפלר - חומר אפור
אוצרת: איילת השחר כהן
משתתפים: קרן זלץ, שחר אפק, זוהר אלעזר, אורחת: גל בן ארוש
הדיאלוג והאמון הנרקמים בין האמן לאוצר בונים קרקע טובה לעבודה משותפת על תערוכה. פעולת האוצרות, המורכבת מהתבוננות ומחקר, ליווי ופרשנות, פוגשת את פעולת האמן ואת עבודת האמנות בחלל ויוצרת חיבור בין העבודה לצופה. תערוכה זו מבקשת לפרום את הדינמיקה המוכרת, הבנויה על יחסי שיתוף-שליטה וארגון, לבחון אותה, להפוך בה ולבסס אותה מחדש ומבחירה על עקרון של אי-ודאות. שלושה אמנים ואוצרת מחליטים לנסות ולפעול אחרת, מבלי להבטיח דבר.


הגלריה החברתית - P=0.5
אוצרת: ורה קורמן
משתתפים: אלינור סלומון, כרם נאטור, ליאת סגל, יעל מאירי, אדר גולדפרב, יונתן בן-שמחון, רנה ואן טרייר , אינגה פונר קוקוס
שם התערוכה, P=0.5, הוא מונח מעולם ההסתברות, המייצג את ההסתברות הגדולה ביותר לאי-ודאות. התערוכה מפגישה בין מרחבים של אי-ודאות בעולם של ענני מידע אינסופיים. מעצם אופייה הספקני, סיטואציה זו עשויה להוביל למבוי סתום. עם זאת, אותה העמימות היא קרקע פורייה להמצאת דרכים חדשות. היוצרים המשתתפים בתערוכה בוחנים דרכים לארגון הסביבה בעולם המידע הדיגיטלי. הם עוסקים במכונה ובתופעות דיגיטליות, משתמשים באפליקציות ממפות מידע או שמים דגש על אי-ודאות במערכות חברתיות בינריות המופקדות על השליטה בגוף.